Teenused

MoshiMoshi pakub Sulle võimalust osaleda ainulaadsetel jaapani kultuurikoolitustel, mis sobivad nii perekondlikeks koosviibimisteks ja tähtpäevadeks kui ettevõtete motivatsiooni- ja kliendiüritusteks.
Oleme Sinu jaoks olemas kõikides eluvaldkondades, mis seotud jaapani kultuuri ja traditsioonidega – allolev koolituste, kursuste, töötubade ja showprogrammide nimekiri on just Sinu poolt soovitud ettevõtmisega täiendatav – kõik jaapani kultuuriga seonduv on meie jaoks teostatav ning erinevad huvitavad väljakutsed rohkem kui teretulnud.

Nagu iga asi siin maailmas on pidevas muutumises ja arengus, nii oleme ka meie – oled teretulnud pöörduma meie poole misiganes sooviga, et korraldada meeldejääv sündmus. Meie tegevusvaldkond on väljunud Jaapani piiridest.

Meie teenuste läbiviimiseks oleme Sinu jaoks leidnud parimad asukohad – asume seal, kus oled Sina või kohtume kohas, mis vastab Sinu soovidele ja vajadustele, lähtuvalt ettevõtmise spetsiifikast.

MoshiMoshi pakub Sulle:
Jaapani keel ja kalligraafia
Jaapani teetseremoonia
Sushi valmistamine kodusel viisil
Jaapani kodused toidud
Ikebana – rõõmus ja mures on lilled meie sõbrad
Meelelahutuslikult sportlik ja kultuurne üritus
Jaapani äritavad
Naisena Jaapanis
Taiko trummide workshop
Taiko trummide show
Origamide meisterdamine ja Jaapani mängud
Liikuvad ja tasakaalustavad pausid
Jaapanipärane fotonurk

Sinu enda poolt komplekteeritud üritus…

Jaapani keel ja kalligraafia

Põgusale jaapani keele arenguloo tutvustusele järgneb jaapani keele tähemärkide avastamine. Selgub, et tähemärkide taga võib peituda üsna palju huvitavat ka jaapani ühiskonna ning meelelaadi kohta. Shodo ehk kalligraafia ei ole pelgalt käekirja harjutus, vaid ennekõike kunstiliik, kus nõtke pintslijoon sünnib teksti sisemisest rütmist ja dünaamikast ning areneb kooskõlas kunstniku meeleseisundi ja kogemustega tähendusi avardavaks ja kordumatuks kujundiks. Külalistel on võimalus näha kuidas shodo-õpetaja käes olev pintsel jätab paberile kord tugevaid ja jõulisi, kord hapraid ent katkemiseni pingestatud, vaevu aimatavaid jälgi.  Kursuse eesmärgiks on nautida keskendumisega kaasnevat kummalist rahu ning tajuda tähemärkide ilu.  Osalejad saavad ise kätt proovida pintsli ja tuššiga erinevate tähemärkide kirjutamisel ning tunni lõpuks oskab igaüks enda nime jaapani keeles kirjutada ning saab mälestuseks enda jaapanikeelse nime koju kaasa.
Shodo juhendajateks on Sachiko Vasser/Haruyo Allikivi ja Kertu Bramanis.
Kestvus: ca 1,5 tundi
Algusesse

Jaapani teetseremoonia

Teetseremooniat kutsutakse jaapani keeles cha-no-yu, mis tähendab “soe vesi tee jaoks”. Cha-no-yu võlu peitub lihtsuses ja loomulikkuses. Pealtnäha koosnebki rituaal vaid tee valmistamisest ja tee pakkumisest. Näilise lihtsuse taga on aga sügavam mõte, mis avaneb harrastajale õppimise ja harjutamise käigus.
Teetseremoonial avaneb Sul võimalus teemeistri teevalmistamisrituaali jälgides avada esimene lehekülg teetseremoonia põhimõtete avastamisel. Külalistel on võimalus  üürikeseks ajaks eemalduda tavapärasest argielurütmist ning ise proovida, valmistada ning pakkuda kõige kvaliteetsemat, peenikesest puudrist, macha teed. Võõrustaja ning külalisena saame kogeda teevalmistamise rituaali ning nautida matcha-tee unikaalset maitset.
Teemeister on ja teetseremoonia tekkeloost ja tänapäevast räägib Kertu Bramanis.
Kestvus: ca 1 tund
Algusesse

Sushi valmistamine kodusel viisil

Kuuldes sõna sushi meenub paljudele inimestele toores kala. Tegelikult kuuluvad sushi toitude hulka erinevad veiniäädikaga maitsestatud riisist road, mille koostises vahel on toores kala, kuid mitte alati. Sushi ajalugu ulatub 7. sajandisse, kui valmistati kala kääritades Nare-zushit. Meie sushikoolituse käigus on osalejatel võimalik saada põhjalik ülevaade sushi ajaloost, toorainetest ning sushi valmistamise  protsessist, alates riisi keetmisest kuni etiketini. Tutvume ka Jaapani toidukultuuri ning harjumustega. 2,5 tunnise koolituse käigus valmistame koos Sinuga riisi ja  munarulli (atsuyaki tamago) ning sushidest õpime tegema: Futomaki (paksem sushi rull), Hosomaki (peenem sushi rull), Nigirisushi, Chirashisushi (dekoreeritud sushi). Kui sushi valmistamine selge, hellitame endi maitsemeeli vastvalminud hõrgutistega. Iga osaleja saab enda poolt valmistatud ning ülejääva sushi koju kaasa võtta. Kursus on ennekõike mõeldud sushihuvilistele, kes soovivad oma peret ja sõpru kodustes tingimustes omavalmistatud sushiga üllatada. Koolituse hinnas sisalduvad eelpool nimetatud sushivalikud, Ume-shu (Jaapani ploomivein), Macha-jäätis, Jaapani roheline tee ja väike kingitus.
Sushit valmistab Sachiko Vasser, sushist ja selle valmistamisest räägib Kertu Bramanis.
Kestvus: 2,5 tundi
Algusesse

Jaapani kodused toidud

Meie koolituse “Jaapani kodused toidud” käigus saavad osalejad võimaluse heita pilk Jaapani kööki – õppida valmistama kõige traditsioonilisemaid Jaapani koduseid toite ning tutvuda Jaapani toidukultuuri põhitõdedega.
2,5 tunnise koolituse käigus valmistame koos Sinuga Tempurat, Misosuppi ja Onigirit. Tempura on jaapanlaste jaoks üks lemmikumatest traditsioonilistest toitudest, milles on ühendatud Jaapani toiduvalmistamise kunsti olulisemad omadused: kasutatakse alati vaid täiesti värskeid tooraineid, sobib just vastava aastaajaga, serveeritakse kaunilt ja kunstipäraselt. Tulemuseks on Jaapani kokakunsti üks tippsaavutusi: friteeritud toit, mis on kerge ja värske maitsega, mitte raske ega rasvane.
Jaapani rahvustoitu, Misosuppi, saab valmistada väga mitmel viisil vastavalt aastaajale ning olemasolevatele toorainetele. Misosupp on see, mis tasakaalustab jaapanlaste toidulauda ning on nii jaapanipärase hommikusöögi, lõunasöögi kui ka õhtusöögi oluliseks osaks. Onigirit võib naljatamisi kutsuda jaapanlaste võileivaks. Tegemist on ovaalse või ümara kujuga riisipallikesega, mille sisse on pandud täidis. Onigirit on hea kaasa võtta piknikule või ampsata kerge lõunasöögi asemel.
Kui toitude valmistamine selge, siis hellitame endi maitsemeeli vastvalminud hõrgutistega. Koolitus on ennekõike mõeldud inimestele, kes soovivad enda igapäevast toidulauda põnevalt ja tervislikult rikastada ning sellega ka enda pere ja sõprasid üllatada.
Koolituse hinnas sisalduvad eelpool nimetatud toitude valmistamiseks vajalikud toorained, Ume-shu (Jaapani ploomivein), Jaapani roheline tee, jaapanlaste lemmikpuuviljad, koolitusmaterjalid ja väike meene.
Jaapani koduseid toite valmistavad Sinuga Sachiko Vasser ja Kertu Bramanis.
Kestvus: 2,5 tundi
Algusesse

Ikebana – rõõmus ja mures on lilled meie sõbrad

(Senei  Ikenobo, „Ikebana“)
Jaapanis on üle 3000 ikebana koolkonna oma erinevate tõekspidamiste, stiilide ja alajaotustega. Kõiki neid ühendab austus looduse vastu. Ikebana (vabas tõlkes: elavad lilled,  lilli elama panema) võib olla üks looduse tundma õppimise viise, kunst, filosoofia, meditatsioon või ka lihtsalt elavate taimede kaunis vaasi sättimine. Meie 2-tunnise koolituse käigus avaneb võimalus sisse astuda suurepärasesse Ikebana maailma, kus ilmselt on kõige toredam  vahetu kontakt loodusega. Ikebana koolitus aitab algajal lilleseadjal näha aastaaegade vaheldumise ilu, märgata looduse vorme, värve, rütme ja meeleolusid ning avastada endas tõeline looja. Praktilised soovitused on toeks, et väheste vahenditega tuua esile iga taime iseloomulik ilu ja taasluua killuke looduses toimuvat. Koolituse käigus omandab iga osaleja Ikebana algtõed ning saab enda poolt loodu koju kaasa võtta, et anda sellele juba uues keskkonnas uus elu.
Ikebana maailmaga teeb Sind tuttavaks Ingrid Allik.
Algusesse

Meelelahutuslikult sportlik ja kultuurne üritus

Pakume suurepärast võimalust korraldada oma seltskonnale kultuurset ja füüsilist aktiivsust pakkuvat üritust.
Võistkondlik pallimänguturniir või judo, sumo, idamaiste võistluskunstide tutvumistreening, lõõgastumine basseinis ning saunades – see on vaid väike valik, kuidas mõnusalt ja aktiivselt üheskoos aega veeta. Lisaks alati võimalus tutvuda Jaapani kultuuriga läbi MoshiMoshi kultuurikoolituste ja töötubade (Jaapani keel ja kalligraafia, Ikebana, Jaapani teetseremoonia, Taiko trummid, Origamide meisterdamine ja Jaapani mängud jne). Sport ühendab, kultuur lähendab! Paku oma inimestele midagi erilist!
Kõik meie teenused sobivad ideaalselt näiteks Barto Puhkemajja – võta meiega ühendust ning teeme hetked meeldejäävaks!
Algusesse

Jaapani äritavad

Jaapan on riik, kus valitseb rahu ja harmoonia ning, kus pikaajalised traditsioonid ning ultramodernsus eksisteerivad sõbralikus koosluses. Riigi rikas ja värvikas ajalugu ning kultuur on loonud Jaapanile iseloomuliku hierarhia, aukoodeksi ja etiketi, mis kajastuvad tänapäeval paljudes äritavades. Kui Sinu organisatsioon planeerib Jaapaniga ärilisi kontakte luua, siis Sinu potentsiaalne edu sõltub kindlasti selle unikaalse kultuuri ja äritavade mõistmisest.
Tutvume Jaapani kultuuri põhiväärtustega: Wa , Kao ja Omoiyari. Heidame pilgu igapäevasele töökultuurile, Jaapani ettevõtete hierarhilisele ülesehitusele ning Konfutsionismi mõjule jaapanlaste töösuhetes. Äritegemise edukusele aitavad kindlasti kaasa kõrgetasemelised suhtlusoskused. Mõisted: honne-tatemae (tõeline pale), enryo (teiste inimestega arvestamine), nemawashi (läbirääkimise tehnika), senpai- kohai (vanusel baseeruvad suhted) aitavad mõista jaapanlaste ärilist suhtluskeelt. Äritegemiseks on olulised pisiasjad nagu nimekaardid, korrektsed tiitlid, kingitused, kehakeel ning viisakas vestlusoskus. Kindlasti ei tohiks aga tähelepanuta jätta ka mõnesid väikeseid nn. tabu teemasid, millest tasuks jaapanlastega suheldes hoiduda. Soovi korral sisaldab koolitus lisaks äritavade tutvustusele ka kerget jaapanipärast einet, mille käigus on võimalik praktliselt proovile panna koolitusel käsitletut.
Jaapani äritavadest räägib Kertu Bramanis.
Kestvus: ca 2,5 tundi
Algusesse

Naisena Jaapanis

Kuulsaks on muutunud lause: “Jaapani naised ei lähe paksuks ega vanane”. Kus peitub jaapanlannade iluallikas? Kust ammutavad nemad jõudu ja energiat? Kas Jaapanis on levinud ilu ja nooruse maniakaalne kummardamine? Antud koolitus teeb tagasihoidliku katsetuse heita pilk naiste ilule ja valule Jaapani ühiskonnas. Pealiskaudselgi vaatlusel tundub naise positsioon Jaapani ühiskonnas olevat meie ühiskonnas elava naise rollist väga erinev. Harutame lahti müütidest ja illusioonidest alguse saanud stereotüüpse mõtlemisviisi, Jaapani ühiskonna põhiväärtused ja sotsiaalsed probleemid, abielunaise ja vallalise naise rollid, iluideaalid ning käsitleme lühidalt ka Jaapani meeste ühiskondlikke rolle. Koolitus sisaldab kerget jaapanipärast einet ning koos jaapanlannaga demonstreerime kimono selgapanemise saladuslikku kunsti.
Naiste elust Jaapanis räägib Kertu Bramanis.
Kestvus: ca 2 tundi
Algusesse

Taiko trummide workshop

Taiko tähendab jaapani keeles „suur trumm“. Jaapanis mängitakse suuri trumme tihti just festivalide ajal. Enamik festivale satub suve niiskesse ja kuuma aega. Selline subtroopiline kuumus muudab inimesed „laisaks ja uniseks“. Jaapanis arvatakse, et taiko trummide põrinas  on pinget ja kirge, mis peaks aitama inimesi unisusest üles äratada. Jaapani templites asuvad Odaiko-sid (suurimad taiko trummid) ei ole võimalik nende suuruse tõttu transportida, meie rõõmuks leidub aga ka väiksemaid, millest  mõned  on jõudnud Eestisse. Kuigi  töötoas osalejad ei pruugi olla professionaalsed muusikud, saab koos lihtsamaid rütme harjutada ning õppida taiko põhitõdesid. Avastame, missugune draama, põnevus ja pinge tekib Jiuchi (saaterütm), Ouchi (põhirütm) ja  Ma (paus) vaheldumises. Proovime, kuidas mitme inimese koostööst ja ühisest kirest tekib harmoonia.
Taiko trummide töötoa juhendajateks on erinevad omaalaspetsialistid!
Kestvus: ca 1,5 tundi
Algusesse

Origamide meisterdamine ja Jaapani mängud

Kõigis meis peitub kübeke lapsemeelsust ja kõik me tahaksime korrakski tunda end jälle lapsena. Jaapanis on palju mänge, mida sajandeid on vanavanematelt lapselastele edasi antud. Mängureeglid ja materjalid on aja jooksul muutunud, kuid tore viis meelt lahutada on jäänud. Meie vahvate juhendajate abiga saate tutvuda Jaapani tuntuimate mängudega.
Origami, mis tähendab jaapani keeles paberivoltimise kunsti, ajalugu ulatub  4. sajandisse. Jaapanikeelne sõna ori (oru ) tähendab voltima ning kami tähendab paberit. Origami tegemiseks on vaja vaid tükike paberit ning killuke fantaasiat. Paberist  kaunite kujundite voltimine sobib igale vanusele ning väga erinevate huvidega inimestele. Matemaatikud, insenerid ning arhitektid uurivad origami geomeetriat, selle ilu ja praktilisi kasutusvõimalusi. Haridusteadlased, õpetajad ja arstid  kasutavad origamit laste ning eakamate mõtlemisvõime arendamiseks ning ajutegevuse ergutamiseks. Peamiselt voldivad aga inimesed origamit, sest see  on lihtne, huvitav, täis üllatusi ja pakub palju rõõmu. Origami on kunstiliik, kus lihtne paber muutub kolmedimensiooniliseks. Origami kaudu saab aimu jaapanlaste kultuurist.
Kendama on puidust mänguasjake, mis jõudis Jaapanisse Hiinast. Kendamaga mängijal on vaja osavust, et püüda puidust pallike pisikesse puidust kopsikusse.
Jan-ken-hoi on Jaapani versioon paber-kivi-käärid mängust. Jaapanlased on selle mängu kunsti arendanud lausa uskumatute mõõtmeteni. Suuremad ja väiksemad Jan-ken-hoi lahingud leiavad rakendust nii ettevõtetes, koolides kui kodudes.
Origamide meisterdamist ja mänge juhendavad Sachiko Vasser ja Kertu Bramanis.
Kestvus: ca 1 tund
Algusesse

Taiko trummide show

Taiko trummide showprogrammi vältel on kuulajatel võimalus osa saada erilisest jaapanlastele omasest trummimängust, mida esitavad suurepärased naistrummarid. See on üheaegselt salapärane ja võimas. Etteaste käigus ilmneb esitajate suurepärane oskus valitseda  trummiga esiletoodud võimsat heli, milles trummipõrina ja vaikuse vaheldumine loob iga kuulaja meeltes erineva emotsiooni, kuid ühisnimetajaks on “energia”.
Algusesse

Liikuvad ja tasakaalustavad pausid koolitusetele, konverentsidele ja muudele üritustele.

Kuidas taastada päeva jooksul kulutatavat energiat? Kuidas lihtsate ja väga vähe energiat võtvate liigutustega taastada päeva jooksul kaotatud ajurakke? Kuidas leida endas ja meid ümbritsevas keskkonnas tasakaal? Nendele küsimustele on idamaises treeningfilosoofias palju vastuseid. Kasutades mõningaid lihtsaid harjutusi erinevatest idamaisetest meditatiivsetest ning liikuvatest kunstidest, nagu Qi Gong, Tai Chi, Shindo jpt., pakume Sulle võimaluse teha meeldiv paus oma tööpäevas, koolitusel või muul üritusel ning leida endas uus energia ja jõud.
Pauside pikkus sõltub suuresti Sinu ootustest ja võib
varieeruda 5 – 55 minutini.
Pause viivad läbi erinevad omaalaspetsialistid-koolitajad.
Algusesse

Jaapanipärane fotonurk

Jaapanipärases fotonurgas on igaühel võimalus end hetkeks tunda nagu geisha, kui ta riietub kimonosse, tema pihale seotakse obi ja jalga pannakse getad. Soovi korral on võimalus professionaalidel lasta teha endale soeng ning meik ja jäädvustada ennast pildile tõeliselt kauni, graatsilise ning väljapeetuna nagu jaapanlanna. Fotosessioonil saab osaleda ka koos sõbrannadega. Fotonurk sobib suurepäraselt erinevate sündmustele, millele vaja jaapaniteemalist hõngu.
Algusesse