Tooted

 

Kinkekaart

Suurepärane võimalus rõõmustada enda lähedasi MoshiMoshi personaalse kinkekaardiga. Kinkekaardi valmistame just vastavalt Sinu soovidele nii teksti kui sisu osas. Kinkida on võimalus nii MoshiMoshi konkreetseid teenuseid ja tooteid kui ka Sinu poolt soovitud kindlas rahalises vääringus kinkekaarti.
Ootame Sinu soove e-postile info@moshimoshi.ee

 

Origamipaber

Origami, mis tähendab jaapani keeles paberivoltimise kunsti, ajalugu ulatub  4. sajandisse. Jaapanikeelne sõna ori (oru) tähendab voltima ning kami tähendab paberit. Origami tegemiseks on vaja vaid tükike paberit ning killuke fantaasiat. Oluline on paberi mõõt ja paksus. Washi irogami (õhuke jaapanipärane origami paber) ei rebene voltides ning volditud kujud säilitavad paremini oma kuju. Paberist  kaunite kujundite voltimine sobib igale vanusele ning väga erinevate huvidega inimestele. Origami paberit saab kasutada paljudes käsitöö- ja kujundusprojektides. Näiteks albumite, järjehoidjate, nukkude, decoupage, seinakaunistuste ja paljude muude asjade valmistamiseks. Washi irogami (õhuke jaapanipärane origami paber), 15×15 cm, pakis 60 lehte, mitu erinevat värvi, mustrilised.  Päritolumaa Jaapan.

Hind 6,40 €

 

Matcha tee

Matcha tee on pulbriks hõõrutud kõrgekavaliteediline roheline tee, mida kasutatakse Jaapani teetseremooniatel. Tänapäeval on hakatud seda kasutama ka vähem traditsioonilistel viisidel matcha-lattes, kokteilides, küpsetistes jne. Matchat hinnatakse kõrgelt temas sisalduvate antioksüdantide rikkuse tõttu.
Teetaimed kaetakse mõned nädalad enne korjamist otsese päikesevalguse eest bambuselehtedega. See aeglustab lehtede „küpsemist“, muudab värvuse intensiivseks tumeroheliseks (klorofüll) ning soodustab magusust lisavate aminohapete teket. Korjatakse vaid  kolm või neli kõige värskemat lehte igalt teetaimelt, mis kiiresti puhastatakse, rullitakse,  aurutatakse ning pannakse kuivama jahedasse. Lehti kuivatatakse tervelt, eelnevalt peenestamata, hoides neid jahedas ligi 6 kuud ning seejärel eemaldatakse neist leherootsud ja lehed. Sellise staadiumi teed nimetatakse Tencha. Tencha tee hõõrutakse pulbritaoliseks ja nii saadaksegi Matcha.
Päritolu: Jaapan, Uji.

Hind
13,00 €, 30g (metallpurgis)

 

Jaapani rohelised teed!
Hind 13,00 € /100g (NB! Pildid on illustratiivsed, pakendid on sõltuvalt partiist erinevad)

1. Sencha

Kõrgekvaliteetne roheline Jaapani tee. Toorainet selle tee valmistamiseks kogutakse kord aastas ja ainult varakevadel. Kõrgekvaliteetne sencha on hoolikalt valitud, rullitud, aurutatud ja kuivatatud selleks, et pakkuda Sencha tarbijatele tassike Jaapani stiilis lihtsust ja harmooniat. Sügavrohelistest lehtedest tee omab suurepärast värsket magusat maitset ning toniseerivat efekti. Sencha, tänu oma magusale ja mahedale maitsele, sobib igapäevaseks kasutamiseks. Teearmastajate poolt kõrgelt hinnatud tee.

 

2. Matcha iri konacha

抹茶入り粉茶
See on sushisõprade lemmiktee, mida tihti kutsutakse jaapani keeles agari. Konacha 粉茶 on valmistatud  kõrgekvaliteetsete teede Sencha ja Gyokuro  teelehtede segu baasil. Lehed on peeneks jahvatatud ning tänu sellele valmib väga meeldiva ning omanäolise maitsega roheline tee. Et muuta tee maitset veelgi pehmemaks, sügavamaks ning täidlasemaks on lisatud puudrilist matcha teed (vt matcha). See  kerge, aga samas sügava ning värske maitse, värvuse ning aroomiga tee sobib suurepäraselt sushi kõrvale pakkumiseks. Konacha on väga levinud Jaapani sushirestoranides ja baarides. Samas sobib tee suurepäraselt nii igapäevaseks tarbimiseks kui ka külalistele pakkumiseks. Seda teed juues tunned, kuidas nii keha kui vaim rõõmustavad!
Tee valmistamisel on parim kasutada keedetud 70-90 kraadist vett ning peent sõela. Ühe inimese kohta kulub umbes 3 grammi (1 teelusikas)  teepulbrit. Lasta tõmmata umbes 30 sekundit. Nautida ise ja koos pere ning sõpradega!

 

3. Matcha iri Sencha tee

抹茶入り煎茶
Parimale senchale (vt lähemalt sencha)  on lisatud kõrgekvaliteetset matchat. Sencha on täna oma pehmele ja mahedale maitsele üks lemmikumaid teesorte Jaapanis.  Matcha on puudertee, mis on valmistatud valitud teelehtedest ja teelehe parimatest ning kvaliteetsematest osadest. Matcha on  tee, mida kasutatakse Jaapani teetseremooniatel (vt lähemalt matcha). Kombineerides senchat ja matchat valmistage oma maitsemeeled  ette täiesti uueks elamuseks. Tee on julge ja ergutav,  sametpehme ja luksuslik. Tee roheline värv ja  hõrk aroom muudavad selle tee vastupandamatuks. Nii matcha kui sencha  tee on kasvatatud Uji piirkonnas, mis on vanim ja pikimate traditsioonidega teekasvatuspiirkond Jaapanis.
Seda teed tasuks juua heledavärvilistest tassidest rõhutamaks tee värvi ja aroomi. Sobib hästi tänase päeva “selleks eriliseks tassikeseks” teeks, millal saab lihtsalt  võtta aega hetke nautimiseks. Pakis 100g. Päritolu: Jaapan, Uji.

 

Jaapani kaart / ümbrik

Shugi Bukuro ehk kaunilt dekoreeritud ümbrikku kasutatakse Jaapanis väga tihti kingituste tegemisel. Sellisesse ümbrikusse saab panna raha või kinkekaardi või saab lihtsalt lisada omapoolse tervituse. Shugi bukurot on sobilik kinkida nii pulmade, matuste, sünnipäevade, Uue Aasta, lapsesünni, koolilõpetamise ja paljude muude sündmuste puhul. Ümbrikud on kaunistatud Jaapani traditsioone jälgides kurgede, washipaberi ja stiilsete ornamentidega. Palju erinevaid värvitoone.

Hind 2,50 €